Katarzyna Bułat

Poezja, proza i nie tylko

Arkandel - fragment mojej debiutanckiej powieści

Literatura pamięci. Twórczość Wiesława Myśliwskiego – lekcja wspominania - praca, za którą zdobyłam pierwsze miejsce w kategorii "uczniowie szkół ponadgimnazjalnych" w "XI Ogólnopolskim Konkursie na Esej" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu.

Melancholia - opowiadanie inspirowane pobytem nad morzem

Dane i Kombinacje - fragment mojego eseju, w którym przedstawiam świat jako zbiór danych, które ciągle krążą i krążą. A my, żeby żyć musimy wciąż dokonywać wymiany z otoczeniem.

Żywioły Kara-kum - podróż przez azjatycką pustynię

Rheinfall - opowiadanie inspirowane zdjęciem tytułowego wodospadu oraz książką Timothée de Fombelle „Tobi”, od której zdań (z końca 97 strony) tekst się zaczyna.

Czekanie - opowiadanie kryminalne zaczynające się od ostatniego zdania, które zmieściło się w całości na 97 stronie książki Beaty Pawlikowskiej „Teoria Bezwzględności”.

Tramwajowe Historie (część I - Wielkie niebieskie, jeździ po torach) - jeden z moich esejów o najwspanialszym środku transportu w Krakowie. Kolejne (część II - „Relacje” oraz część III - „Odpowiednie nastawienie”) być może pojawią się wkrótce.

Bardzo drastyczny proces - czym jest pisanie? co się dzieje z pisarzami, gdy wykonują tą czynność? dlaczego to nie jest takie łatwe i wymaga poświęceń?

Ramka - opowiadanie o magicznym przedmiocie, który zastanawia wszytskich przychodzących do domu jego właścicielki. Po co ona właściwie go ma i dlaczego jest taki dziwny?

Historia Ołtarza Mariackiego - jak sama nazwa wskazuje... Ten tekst pisałam dość dawno, ale otrzymałam za niego nagrodę w konkursie na opowiadanie o Ołtarzu Wita Stwosza w bazylice Mariackiej w Krakowie.